Plinski gorilnik

Enostavne zunanje letne kuhinje

Izdelava letne kuhinje ni nujno zapletena, zamudna in draga. Delo si lahko močno poenostavimo, če se skrbno posvetimo izbiri prave opreme. Seveda je vse odvisno od tega, kakšna pričakovanja imamo in kakšno izkušnjo želimo doseči. Gotovo pa kuhanje na prostem v vsakem primeru ustvari prav posebno doživetje, ne glede na to, ali uporabljamo preprost plinski gorilnik ali pa bogato opremljeno letno kuhinjo z žarom na oglje.

Tudi enostavnost je precej subjektivna – nekaterim ni noben problem prižgati oglja in pripravljati specialitet na nestalni vročini, medtem ko bodo drugi uporabniki cenili nadzor, ki ga ponujajo električni in plinski žari. Enako velja za drugo opremo, ki je za nekatere nujna komponenta letne kuhinje, za druge pa le nepotreben luksuz. V resnici potrebujemo zelo malo nujne opreme.

Kuhališče

Potrebujemo pravzaprav le ustrezno kuhališče za pripravo hrane. Najbolj enostavno in najcenejšo možnost verjetno ponuja plinski gorilnik, ki je lahko že ustrezna oprema za učinkovito pripravo hrane na prostem. Poleg tega bo tak gorilnik stal morda manj kot desetino cene, ki bi jo morali odšteti za žar, kar bo vsekakor po godu tistim, ki pri opremljanju zunanje letne kuhinje gledajo predvsem na stroške. Ker že plinski gorilnik omogoča uspešno pripravo pečenih specialitet, je lahko to povsem zadostna oprema v osrčju letne kuhinje.

Nič manj enostavni niso električni žari, ki so prav tako priljubljena izbira tistih, ki cenijo enostavno in učinkovito opremo. To so kompaktni in prenosni žari, ki so povsem preprosti za uporabo, omogočajo popoln nadzor nad delovanjem in se hitro odzivajo na upravljanje. S tem bo priprava hrane lažja in uspešnejša, dobra lastnost pa je tudi ta, da takšni žari niso posebej dragi.

Druga oprema

Zunanje letne kuhinje običajno vključujejo še drugo opremo. Pomemben je dovod pitne vode, dobrodošlo je seveda v kombinaciji tudi kuhinjsko korito, prav pa pridejo še delovne površine za pripravo hrane.