Med različnimi opcijami za ogrevanje domačega stanovanja praviloma iščemo tisto, ki bo svoje delo opravila s kar najboljšim učinkom, pri tem pa ne bo zahtevala veliko denarja ali truda. Na voljo imamo več možnosti in težko bi eno samo oklicali za najboljšo, saj je veliko odvisno tudi od objekta in uporabnikov. Vseeno pa lahko izpostavimo talno gretje, ki ima zelo dober učinek, še posebej v sodobnih stavbah.
Talno ogrevanje ima to prednost, da prostor enakomerno in učinkovito ogreva, s tem pa ponuja prijeten občutek že pri nižji porabi energije. Za razliko od radiatorjev je sproščanje toplote postopno in enakomerno, pokriva celotno površino, ne le ene točke nekje v kotu. Radiatorsko ogrevanje ima velike izgube, za talno gretje pa velja, da ima odličen izkoristek energije. Deluje lahko v nizkotemperaturnem sistemu, kar zagotavlja izredno varčnost in znatne prihranke na dolgi rok. V kombinaciji s toplotno črpalko je ta rešitev vsekakor najboljša za tiste, ki ciljajo na nizke stroške.
Polaganje talnega gretja
Nekaj zadržkov morda zbuja polaganje talnega gretja, sploh če ga načrtujemo v končanih prostorih, kjer vodovodne cevi niso pripravljene na takšno uporabo. Najbolje je na ogrevanje seveda misliti že v izhodišču, pri načrtovanju objekta, a takrat ne moremo vedno predvideti vseh prilagoditev, ki se bodo izkazale za koristne v prihodnjih letih. Sicer so vodovodne cevi običajno dovolj prilagodljive, da lahko talno ogrevanje brez večjih težav vgradimo tudi v končane prostore, a o tem ne moremo biti vedno prepričani, če toplovodni sistem ni bil oblikovan s tem namenom.
Vodovodne cevi lahko enostavno prilagajamo pri načrtovanju in gradnji, takrat polaganje talnega gretja ne bo povzročilo nikakršnih težav. Pričakujemo lahko nizke stroške, kratke in enostavne gradbene posege ter odličen učinek v končni fazi – v tem primeru je talno ogrevanje gotovo najboljša možnost v dobro izoliranih sodobnih stanovanjih.